A három Oscar-díjra és öt Golden Globe-ra jelölt színész filmes karrierje 1976-ban indult egy televíziós sorozattal, de csak néhány évvel később, a 48 óra mozival – Eddie Murphy-vel egyetemben – lett ismert arc.
Számos nagy volumenű produkcióban szerepelt (Hulk, Warrior – A végső menet, Az őrület határán, Hotel Ruanda) és emlékezetes alakítást nyújtott rengeteg thrillerben is (Cape Fear – A rettegés foka, Mulholland – A gyilkos negyed, Hol az igazság?, Éjjeliőr a hullaházban, A játékos, Halálkanyar, A jó rabló). Elvállalt romantikus vígjátékokat is (Hullámok hercege, A kék öböl, A zűr bajjal jár, Az aranyserleg, Simpatico, Párizs, szeretlek!), de nem vetette meg a fantázia- és animációs filmeket sem (Sohaország, A Spiderwick krónikák, Noé, A gondozoo, Kutyák és macskák).
Az 1982-es 48 óra Jack Cates nyomozó szerepe annyira jól állt neki, hogy elvállalta a folytatást is, ami a mozikasszáknál az első rész sikerét is felülmúlta. Karizmáját édesapjától örökölte, aki egy rendkívül magas termetű, markáns katonaember volt, így nem meglepő módon fia sportolói karrierrel kezdte pályafutását, s csak az egyetemi évek alatt fordult a színészet felé. Adottságaira a divatszakma is felfigyelt, így egy ideig fotómodellként is helytállt.
Érdekesség, hogy ma már többen emlékeznek zűrös ügyeire (okirathamisítás és hamis papírokkal kereskedés, ittas vezetés, droghasználat), mint arra, hogy hány híres szerepet utasított vissza, vagy épp akarata ellenére nem kapott meg. Az előbbiek közé tartozik Indiana Jones és Superman, utóbbiakhoz pedig Han Solo (Star Wars), valamint a Die Hard, az Apokalipszis most, a JFK – A nyitott dosszié és a Rambo főszerepe.
Kövesse a Retro Magazin Facebook-oldalát!
További cikkek
Magnum – Elsült, durrant, betalált
A 80-as évek egyik közönségkedvenc sorozata volt a Tom Selleck főszereplésével készült Magnum P.I., amiben a mindenre elszánt magánnyomozó Higgins, TC és Rick segítségével tárt fel különböző bűneseteket - 162 epizódon keresztül. A Magnum szellemi atyja az a Glen A....
Gyorsabb a halálnál – Bajkeverők párbaja
1995-ben debütált a mozikban Sam Raimi filmje, a valóságos sztárparádéval felvonuló Gyorsabb a halálnál című, úgynevezett „revizionista” western. Annak ellenére, hogy a három évvel korábbi Nincs bocsánat című Eastwood-rendezéshez hasonlóan itt is cél volt a Vadnyugat romantizálásának derékba törése, illetve a jó és rossz összemosása; azért a főszereplő és a főgonosz jellemét illetően az alkotók nem hagytak kétséget a nézőben, hogy kinek is kell drukkolni.
Albumszemle – Válogatás 1982 legjobbjaiból (I. rész)
Most következő szemlénkben olyan nagylemezek kerülnek terítékre, amik bár stílusukat tekintve meglehetősen széles skálán mozognak, egy mégis közös bennük: évtizedek óta szereti őket a közönség. Itt van rögtön egy igazi nagyágyú, a Thriller, Michael Jackson amerikai...