A Gyűrűk Ura sztárja 1981. január 28-án látta meg a napvilágot és már gyerekként elindult filmes karrierje azzal, hogy kapott egy kisebb szerepet a Vissza a jövőbe világhírű trilógia második epizódjában.

Érdekesség, hogy ha Peter Jackson nem kéri fel Frodó szerepére, akkor ő is a sztárság „hagyományos útját” követi és nem a J.R.R. Tolkien eposz teszi karakteres arcát összetéveszthetetlenné. És ha már egyediség: Woodot hiába nyelte el a „hobbit-skatulya”, mókás, hogy milyen gyakran keverik össze színész- és sorstársával, a Harry Potter sztárjával, Daniel Radcliffe-fel. Jó hír a Gyűrűk Ura francise készítőinek, hogy brit kollégája majd’ 10 évvel fiatalabb, így ha Elijah kiöregedne a szerepből, meg is volna a potenciális utánpótlás.

„Keresd az öt különbséget” című játékunk legújabb feladványa:

Mielőtt még bárki azt hinné, hogy születésnapja alkalmából ki akarjuk cikizni az egyébként tényleg remek színészt, oszlassuk el a kételyeket azzal, hogy megnézzük, Elijah mi mindent tett le az asztalra, mielőtt nem kívánt alteregóvá vált. A 90-es éveket rögtön azzal kezdte, hogy megállta a helyét Richard Gere és Andy Garcia mellett a Higgy neki, hisz zsaru (1990) című filmben, sőt, ugyanebben az évben bizonyíthatott egy komolyabb drámában, az Avalonban is, amit mellesleg 4 Oscar-díjra is jelöltek. Ezután következett a Halhatatlan szerelem Mel Gibsonnal és Jamie Lee Curtis-szel (1992).

Tehetsége annyira lenyűgözött több élesszemű producert is, hogy a világhírű Mark Twain regényből készült Huckleberry Finn kalandjai (1993) főszerepét ajánlották fel neki, és talán még többen emlékeznek a döbbenetesen jól sikerült A jófiú című thrillerre, amiben az akkor még beszámítható Macaulay Culkin (Reszkessetek, betörők!) antagonista párját kellett alakítania. Ezután tényleg gyerekjátéknak tűnhetett számára egyenrangú félnek lenni Kevin Costnerrel a Háborúban (1994) és kitűnni a sztárokkal alaposan teletűzdelt Deep Impact és a Faculty – Az invázium című 98-as sikerfilmekben is.

A 2001-ben debütált Gyűrűk Ura trilógia első epizódja persze alaposan felforgatta karrierjét és bár a jó értelemben vett világőrület 2004-re le kellett volna, hogy csengjen (a történetet lezáró epizódot éppen ezen a napon jelölték 11 Oscar-díjra és döbbenet, de mindet meg is nyerte!), a tömegigény ezt azonban nem tette lehetővé. Bár szerephez jutott a Jim Carrey fémjelezte Egy makulátlan elme örök ragyogása (2004), a Sin City – A bűn városa (2005), valamint a Párizs, szeretlek! (2006) kultfilmekben is, a 2000-es évek közepétől – Mark Hamillhez hasonlóan – kénytelen főleg videójátékokhoz, rövidfilmekhez és sorozatokhoz „kölcsönözni” személyiségét.

Kövesse a Retro Magazin Facebook-oldalát!

További cikkek

Magnum – Elsült, durrant, betalált

Magnum – Elsült, durrant, betalált

A 80-as évek egyik közönségkedvenc sorozata volt a Tom Selleck főszereplésével készült Magnum P.I., amiben a mindenre elszánt magánnyomozó Higgins, TC és Rick segítségével tárt fel különböző bűneseteket - 162 epizódon keresztül. A Magnum szellemi atyja az a Glen A....

Duck Hunt – A közönségvadász

Duck Hunt – A közönségvadász

Ma már evidenciának tekintjük, hogy a Nintendót Shigeru Miyamoto játéktervező mesterművei, így a Donkey Kong, Popeye, Zelda és persze Super Mario tette naggyá a 80-as években; pedig volt egy olyan szereplője is a sikerszériának, ami a játékmenetet tekintve kilógott...

Az utánozhatatlan utánzó – Jim Carrey

Az utánozhatatlan utánzó – Jim Carrey

60 éves Jim Carrey kanadai-amerikai színész, komikus, író és producer. A rendkívül energikus, úgynevezett „slapstick”-előadásairól ismert világsztár 1990-ben vált először ismertté (vagyis olyan humorstílussal, amely túlzó fizikai aktivitással jár és túllépi a normál...